Chrámecké červené a bílé víno
Poctivá česká vína z vlastních vinic v Českém středohoří

Exkurze

 

Pro četné návštěvníky vinařství jsou organizovány soukromé exkurze i veřejné Dny otevřených dveří. Cena exkurze závisí na velikosti skupiny, na počtu objednaných vzorků vína a na občerstvení. Orientačně pro skupinu 15 osob jsou tyto ceny:

1. Prohlídka vinařství, výklad, ochutnávka 5 vzorků, chléb, sýr, uzenina, koláčky, káva 350,- Kč/osoba

2. Prohlídka vinařství, výklad, ochutnávka 10 vzorků, chléb, sýr, uzenina, koláčky, káva 600,- Kč/osoba

Kromě prohlídky vinařství, výkladu o historii mosteckého vinařství a o charakteru místních vín lze pro odborníky či zájemce o pěstování révy vinné zorganizovat okružní cestu po vinicích. Vše závisí na vzájemné dohodě a zájmu návštěvníků.

Pro upřesnění cen je třeba kontaktovat odpovědnou vedoucí vinařství na tel. čísle: 603 383 846 (Kateřina Kreisinger) ve všedních dnech 8.00-15.00.

Den otevřených dveří

Den otevřených dveří se pravidelně koná ve druhém nebo třetím květnovém týdnu, v sobotu od 8.00 - 18.00 hodin. Pro návštěvníky je připravena prohlídka zpracovny hroznů, skladových prostor pro vína, lahvovací linky a vinného sklepa. Prohlídky se konají každou půl hodinu s průvodcem od 10.00 do 17.30 hodin. Kromě prohlídky je v prostoru skladu vín připravena degustace všech vín, která jsou v sortimentu Českého vinařství Chrámce, včetně archivních vín od roku 1997. K dispozici je zahrada, oheň na opékaní vuřtů, od 11.00 - 15.00 se děti i dospělí mohou povozit na koni, na dvoře jsou připraveny stánky s občerstvením, kávou, sladkostmi, je možné zakoupit drobné dárky.  Pro děti jsou připraveny hry, hledání pokladu, hledání zvířátek apod. Každým rokem se program obměňuje, např. roce 2013 byl vinný sklep vyzdoben loutkami z divadla Rozmanitostí v Mostě.

Burčáková slavnost

Od roku 2011 se koná také oslava úrody hroznů neboli Burčáková slavnost. Obvyklý termín je druhá  sobota v říjnu. Cílem je seznámit návštěvníky se zpracováním hroznů - odstopkování, mletí, lisování, kvašení, promíchávání rmutu, ponořování matolinového klobouku, odvoz matolin a jejich kompostování. Jsou připraveny nádoby s moštem a burčákem bílé i červené barvy. Lze ochutnat i mladé dokvašené víno. Kromě moštu a burčáku je k ochutnání i celý sortiment vín

Prodej před Vánocemi

Po čtyři adventní soboty před Vánocemi je vinařství otevřeno od 10.00 do 14.00. Je možné zakoupit víno, ochutnat chrámecké svařené víno z odrůdy Zweigeltrebe a bílé svařené víno z odrůdy Chardonnay, chvíli posedět a popovídat si o víně.


Den otevřených dveří v Chrámcích v sobotu 25. května 2024 od 8.00 do 18.00 hod.

Zveme Vás na pravidelnou jarní ochutnávku našich vín Den otevřených dveří v sobotu dne 25. května 2024 od 8.00 do 18.00 hodin. Ochutnáte 50 druhů vín rozmanitých odrůd a ročníků,  košer vína, archivn…

Celý článek

Vše nejlepší do nového roku 2024!

Do nového roku 2024 přejeme vše nejlepší!

Celý článek